100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam182Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Bądź na bieżąco

.

fb

Dostawa gratis!

.

Powyżej 200zł wartości zamówienia 

Przesyłka GRATIS 

 

U nas kupujesz bezpiecznie
  • 14 dni na zwrot towaru
  • Szybki zwrot pieniędzy
  • Różne formy płatności
  • Dostawy kurierem i InPost
  • Szyfrowane dane i transakcje
Kategorie obrazkowe
Camelbak - Czyszczenie i konserwacja

..

 

Camelbak - Co to jest?......Gwarancja Got Your Bak™ ......Czyszczenie i konserwacja

 

 .

 

.PRAKTYCZNE INFORMACJE

.


 

Czyszczenie i konserwacja bukłaków

Najlepszym sposobem pielęgnacji swojego bukłaka jest jego czyszczenie i suszenie po każdym użyciu, zwłaszcza, jeśli bukłak jest napełniany substancjami innymi niż woda. W przeciwnym razie mogą się w nim pojawić przebarwienia lub pleśń...

Należy stasować gorącą wodę z 2 łyżkami sody oczyszczonej lub wybielacza. Wymieszać roztwór wewnątrz bukłaka, przytrzymać go nad głową i otworzyć zawór, pozwalając wodzie przepływać przez rurkę. Można także użyć tabletek czyszczących CamelBak.

Należy pozostawić roztwór w bukłaku na około 30 minut.

Umyć zbiornik ciepłą wodą i łagodnym mydłem. Należy pamiętać, aby całkowicie wypłukać roztwór wybielacza przed ponownym użyciem. Do czyszczenia bukłaka i rurki można również użyć szczotki CamelBak Cleaning Kit. Szczotki są najlepszym sposobem na zapewnienie dokładnego oczyszczenia wszystkich obszarów bukłaka.

Gdy bukłak jest czysty, należy go wysuszyć, aby wilgoć nie została zatrzymana wewnątrz, w przeciwnym wypadku może dojść do powstania pleśni.

Czynności te sprawią, że bukłak będzie bezpieczny do stosowania. Jeśli w bukłaku wytworzą się plamy pleśni, nigdy nie zostaną one do końca usunięte, ponieważ bukłak zostanie trwale zabarwiony, ale nadal będzie bezpieczny i użyteczny.

Aby uzyskać więcej informacji, należy obejrzeć wideo dot. czyszczenia bukłaka.

Zobacz prezentację:

.

.


 

Butelki Eddy, Better, Groove również muszą być czyszczone

Wbrew powszechnemu przekonaniu to, że nie można zobaczyć „czegoś ohydnego”, nie oznacza, że tego nie ma…

 

Tylko Groove:  

Należy usunąć filtr węglowy, ponieważ jest jedyną częścią bidonu, której nie można myć w zmywarce. 

Filtr Fresh™ należy szybko, przez około 15 sekund, przepłukać przed pierwszym użyciem w celu wypłukania wszystkich nieszkodliwych, wolnych cząstek węgla, a następnie odłożyć go na bok, ponieważ żadne dodatkowe czyszczenie nie jest zalecane. 

Jeśli filtr przypadkowo dostanie się do zmywarki, należy go wyrzucić i zastąpić nowym filtrem.

Aby uzyskać więcej informacji, należy obejrzeć wideo dot. czyszczenia bukłaka.

 

Groove, Eddy, oraz Better Bottle z ustnikiem BigBite™:  

Należy usunąć ustnik oraz rurkę z nasadki.

Czyścić je na górnej półce zmywarki lub ręcznie ciepłą wodą z mydłem. 

W przypadku stosowania szczotki, nie zalecamy przeciskania szczotki przez szczelinę ustnika. 

Dla lepszego oczyszczenia, należy dodać kroplę neutralnego mydła lub łyżkę wybielacza do czystego szklanego słoja wypełnionego wodą. Wrzucić ustnik, rurkę i nasadkę do roztworu i szczelnie zamknąć słoik. Wstrząsać mieszaniną około 30 sekund, a następnie pozostawić części w roztworze przez około 15 minut. Opłukać i osuszyć.

Aby ponownie umieścić ustnik w nasadce, należy:

 

Odwrócić kołnierz trzpienia (element pierwotnie dołączony do ustnika) do pozycji otwartej.

Odwrócić ustnik tak, aby zakładka była skierowana w stronę przodu nasadki.

Mocno wepchnąć ustnik na kołnierz trzpienia.

.


 

Bidony dla dzieci Kid's bottle

Niestety, nie możemy zaoferować odpowiednika zasady pięciu sekund do czyszczenia butelek, po prostu trzeba to zrobić. To nie trwa długo, a dzieci będą dozgonnie wdzięczne.

Zalecamy w pierwszej kolejności usunięcie jednoczęściowego ustnika i rurki w celu oczyszczenia. Jest to łatwa czynność. (Tak, etapów jest dużo, ale są one naprawdę proste):

Odwróć trzpień do pozycji otwartej poprzez pociągnięcie trzpienia lub zakładki lub naciśnięcie przycisku zwalniającego pod uchwytem.

Przekręcić wieko i wyciągnąć słomkę.

Chwyć płaską zakładkę u podstawy ustnika Big Bite Valve pod wieczkiem.

Jednym zdecydowanym ruchem wyciągnij ustnik Big Bite Valve z nasadki.

Oczyść ustnik i nasadkę ręcznie lub w górnym koszu zmywarki do naczyń.

W przypadku stosowania zmywarki, idealny jest górny kosz na małe elementy. Należy unikać ustawień o bardzo wysokiej temperaturze jak „higienicznie czyste” lub „uderzenie gorąca” które mogą zniekształcić plastikowe elementy.

W przypadku ręcznego czyszczenia, należy stosować ciepła wodę z mydłem.

W przypadku stosowania szczotki do butelek, należy upewnić się, że nie ma ona odsłoniętych metalowych krawędzi, które mogłyby przeciąć silikon, a następnie należy umieścić szczotkę w otwartym końcu u podstawy ustnika. Nie zaleca się wprowadzania szczotek przez szczelinę ustnika Big Bite (przez którą się pije), ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia powierzchni uszczelniających ustnika Big Bite.

Aby ponownie umieścić ustnik w nasadce:

Odwróć kołnierz trzpienia (element przez, który ustnik pierwotnie przechodził) do pozycji otwartej. Powinno być możliwe spojrzenie zarówno przez otwór w nasadce jak i otwór w kołnierzu.

Obróć nasadkę i skieruj ustnik tak, aby zakładka wskazywała tył nasadki (gdzie znajduje się pętla uchwytu).

Wsunąć koniec ustnika przez nasadkę i kołnierz, aż ustnik będzie wystawał przez zewnętrzny koniec kołnierza.

Obróć nasadkę, chwyć koniec ustnika Big Bite i ciągnij, aż osiądzie w rowkach kołnierza. Jeśli wyciągnie się ustnik Bite Big zbyt daleko te rowki będą widoczne. Wtedy wystarczy wcisnąć ustnik z powrotem w dół, aż rowki osiądą. Obróć nasadkę i naciśnij podstawę ustnika, aby upewnić się, że jest dobrze osadzony.

Umieść rurkę (dowolnym końcem) w otworze w podstawie zaworu. Nie należy wkładać słomki zbyt głęboko, tylko do oporu.

 .

... 


 

Bidony Podium

Bidon Podium® jest przeznaczony do zmywania w zmywarce i jest łatwy do czyszczenia. Należy usunąć zespół pokrywy, upewniając się, że blokada JetValve jest otwarta i umieścić go razem z butelką w górnym koszu zmywarki. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy unikać ustawień o bardzo wysokiej temperaturze jak „higienicznie czyste” lub „uderzenie gorąca”, które mogą zniekształcić plastikowe elementy).

Zaleca się ręczne czyszczenie bidonu Podium® Chill z użyciem delikatnego mydła. Wysokie ciepło zmywarki może zniekształcić lekkie plastikowe komponenty butelek. Nasadkę Podium® Chill można myć w zmywarce na górnej półce.

Należy pamiętać, że nasadka bidonu Podium składa się głównie z dwóch elementów: z blokady JetValve i silikonowej dyszy. Aby umyć ręcznie, należy zdjąć silikonową dyszę i wytrzeć nasadkę gąbką z mydłem. Dokładnie wypłukać i zatrzasnąć dyszę z powrotem. Nie należy rozbierać małych części blokady JetValve. Demontaż plastikowej nasadki może prowadzić do nieszczelności lub nieprawidłowego działania produktu.

Aby uzyskać więcej informacji, należy obejrzeć wideo dot. czyszczenia bidonów Podium.

.

.


Jak utrzymać uszczelkę otworu wlewowego bukłaka w czystości

W pewnych warunkach, w szczególności w środowiskach pustynnych lub piaszczystych, drobne cząstki piasku mogą przeniknąć do uszczelki. Może to uniemożliwić prawidłowe uszczelnienie przy dokręcaniu nasadki.

Aby otwór wlewowy bukłaka był zawsze czysty należy:

Przemyć otwór wlewowy i nasadkę wodą.

W razie konieczności wyszorować nasadkę szczotką.

Sprawdzić uszczelkę pod kątem uszkodzeń.

W razie konieczności wymienić uszczelkę.

 .

.


Plecaki

Zaleca się przecieranie plecaka wilgotną szmatką w celu usunięcia zabrudzeń. Jeśli plecak jest bardzo brudny i wymaga głębszego czyszczenia, należy namoczyć go w zimnej i ciepłej wodzie z bardzo łagodnym mydłem. Następnie dokładnie przepłukać plecak chłodną wodą. Jeśli resztki mydła pozostaną w tkaninie, może tworzyć się piana w wyniku kontaktu z wodą lub potem.

NIE WOLNO czyścić plecaka w pralce. Pralka może uszkodzić plecak lub wpływać na integralność tkaniny i łączników, a tym samym spowodować utratę gwarancji Got Your Bak™

.

.


 

Dokładnie sprawdzaj swój system, nawadniania Camelbak

 

Zanim latem udasz się na szlak, dokładnie sprawdź swój system nawodniania CamelBak, aby upewnić się, że jest w pełni sprawny. Tak jak każdy inny sprzęt, system nawodnienia działa najlepiej, gdy jest dobrze utrzymany.

Wskazówki: 

Wyciągnąć zbiornik z opakowania. Wykonaj szybkie oględziny, aby upewnić się, że wszystko wygląda na czyste i wolne od pleśni. Przepuść trochę czystej wody przez system, aby usunąć stare zapachy. Powyżej znajdują się instrukcje dotyczące czyszczenia bukłaka,

Mocno pociągnij rurkę doprowadzającą wodę na każdym końcu, aby upewnić się, że nie jest poluzowana. Jeśli okaże się, że rurka daje się łatwo wyciągnąć z bukłaka, zastosuj zestaw Quick Link lub Ergo HydroLock, a następnie dociśnij część z powrotem do rury.

Sprawdź stan uszczelki nasadki bukłaka przez napełnienie go wodą i całkowite przekręcenie nasadki. Obróć zbiornik pod różnymi kątami. Jeśli pojawi się wyciek upewnij się, że nasadka została zamknięta i sprawdź uszczelkę wokół podstawy nasadki pod kątem zabrudzeń i pęknięć. Upewnij się, że uszczelka jest osadzona równomiernie wokół nasadki oraz, że nasadka nie zrolowała się ani nie zsunęła z powierzchni uszczelniającej. Jeśli wyciek się utrzymuje prosimy o kontakt z naszym działem gwarancji.

Przestrzeganie powyższych wskazówek zapewni trwałość bukłaka CamelBak oraz sprawi, że woda będzie zawsze dobrze smakować i pozostanie bezpieczna gdy będziesz na szlaku!

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl